💝 Každý váš nákup si zaslouží odměnu! 💝 A protože vám chceme udělat radost, přibalíme ke každé obje...
Blog
Asi už jste zaslechli, že na měsíc listopad připadá Movember. Navíc delší vousy a plnovous jsou zase v módě. Ať už chcete podpořit svého manžela, partnera či třeba bratra v movemberovém pěstění knírku, nebo se řadí ke stálým vousáčům, dáme vám pár tipů na nezbytnou péči o vousy.
Hezký střih a upravené vousy jsou základ
Každý moderní muž už ví, že o správný knír či plnovous je také potřeba se náležitě starat. Pravidelná péče o vousy zahrnuje jejich mytí, kartáčování, zastřihování a úpravu tvaru. Nesmíme zapomínat ani na mytí, zastřihování, výživu, kartáčování i finální úpravu tvaru.
Správný střih nebo upravený vous není zženštilost, ale základ – to ví každý moderní muž
Za hezkým a upraveným knírem či plnovousem však stojí spousta péče
doporučujeme mít na poličce hezky pěkně vedle sebe
Voda po holení Gentleman příjemně osvěží pleť, která je po holení podrážděná a začervenalá. Před holením napřimuje vousy a tím usnadňuje holení. Dá se používat i v rámci každodenní hygieny. Zanechává za sebou svěží vůni, která vydrží celý den.
Nezapomínejte, že každé holení pokožku podráždí, a tak je potřeba kvalitní přípravek po holení, který ji vždy zase zklidní.
Mýdlo nebo šampon na vousy jsou naprostou nezbytností. Do delších vousů jde totiž přes den „nachytat“ ledasco, určitě to znáte. Zbavte vousy všech nečistot s našim šamponem Gentleman s nádhernou vůní.
Vousům potřebují výživu! Tu jim pravidelně dodávejte pomocí oleje na vousy - Gentleman se výborně vstřebává a zároveň hydratuje pleť.
Výživa a styling vousů
Péče o vousy je dnes součástí života každého moderního muže (vousáče). Součástí této péče je pravidelná výživa vousů, která je důležitá pro jejich zdravý a upravený vzhled. Mezi přípravky, které se používají k výživě, zjemnění, změkčení a hydrataci, patří krémy a balzámy na vousy a také oleje na vousy, které navíc vousy krásně parfémují. Olej na vousy doporučujeme volit v případě kratších a středně dlouhých vousů, jelikož se lépe vstřebává. Balzám na vousy je pak vhodný pro středně dlouhé a delší vousy, protože je dokáže lépe zkrotit a pomáhá nejen s jejich výživou, ale i stylingem. Pro úpravu dlouhých a neposedných vousů jsou vhodné vosky na knír a vousy.
Šampony na vousy
Díky pravidelnému mytí vousů se zbavujete nečistot v podobě zbytků jídla, olejů či prachu. K dokonalému umytí vám pomůže šampon na vousy. Šampony na vousy mnohdy působí také jako kondicionéry, takže mají za následek výživu a zjemnění vousů a hydrataci pokožky pod nimi. Použití: Namočte obličej a ruce v teplé vodě, naneste několik kapek šamponu do dlaní a lehce jej rozetřete. Následně krouživými pohyby lehce vmasírujte šampon do vousů a obličeje. Poté smyjte a usušte obličej i vousy ručníkem. Vousy pořádně vydrbejte a poté důkladně opláchněte vodou. Použijte kdykoli je potřeba, za normální situace stačí bohatě jednou za 2–3 dny.
Vše co potřebujete pro vaše vousy
Starejte se o své o vousy s láskou a vyzkoušejte kvalitní kosmetiku na vousy z naší nabídky. Plnovousy jsou opět v módě a dobře zastřižený pěstěný plnovous je vizitkou každého pořádného muže, tak směle do toho.
Péče o vousy zahrnuje mytí, zastřihování, výživu, kartáčování i finální úpravu tvaru. Pro dokonalou očistu vašeho plnovousu od prachu a dalších nečistot vám nabízíme tuhá mýdla i speciální šampony na vousy. Po mytí si vousy zaslouží pořádnou dávku výživy, ke které souží balzámy a oleje na vousy. Vousy po nich budou krásně měkké a hydratované. Správnou délku vašich vousů si udržíte s nůžkami na vousy a elektrickým zastřihovačem vousů. A pro úpravu jejich tvaru použijte kartáč a vosk na vousy.
Pro skutečné fajnšmekry pak nabízíme speciální kosmetické sady na vousy, které se skvěle hodí i jako dárek pro každého správného vousáče. Vyberte si z naší nabídky péče o plnovous.
o tom, jak správně pečovat nejen o vousy samotné, ale i o pokožku pod nimi. Jak prostě dosáhnout toho, aby byla pleť zdravá a i vousy zdravé a lesklé. Takže jak přesně na to?
Aby se dostavil co nejlepší výsledek, je potřeba o vousy pečovat doopravdy pravidelně, a proto je nejprve nutné vybrat základní péči, kterou vaše vousy potřebují. Podle mě mezi základní produkty takové péče patří mýdlo, určené výhradně na vousy, olej a balzám. Ještě je dobré mít nějaký dobrý a kvalitní kartáč nebo hřeben na vousy, ale pokud s péčí o vousy teprve začínáte, tak obyčejný hřebínek poslouží úplně stejně.
Před nedávnem se mi do rukou dostaly výrobky poměrně mladé rakouské značky. Skvěle poslouží k vysvětlení, jak který výrobek funguje, jak ho používat a jaký je jeho výsledný efekt pro vaše vousy.
Odkdy začít s pravidelnou péčí o vousy?
Velmi obecně se dá říct, že s pravidelnou péčí o vaše vousy byste měli začít zhruba od délky 2 cm (na tloušťku prstu). Od této délky již vousy začínají více trčet, nerostou tak spořádaně a hlavně se například mýdlo už těžko dostává až k pokožce pod vousy. Mnoho mužů, kteří si nechávají plnovous narůst, si stěžují na svědění. Je to první příznak toho, že pokožka není v pořádku, je vysušená a mělo by se jí věnovat více pozornosti.
Dlouhé vousy mají tu velkou nevýhodu, že se v nich zachytává prach, různé nečistoty nebo zbytky jídla. Je proto důležité věnovat jejich umývání zvýšenou pozornost. Ale proč používat speciální mýdlo? Jednoduše proto, že dokáže vyživovat nejen vousy, ale i pokožku pod nimi a tím předchází jejímu vysušování a podráždění. A co si budeme nalhávat. Nemůžete mít hezké vousy, pokud pokožka pod nimi není zdravá a řádně vyživená.
Olej na vousy
Olej na vousy jsem začal používat teprve před nedávnem. Nejprve jsem si myslel, že je dobrý tak možná proto, aby se mi vousy hezky leskly a byly hezky voňavé. Ale používání oleje na vousy má mnoho dalších výhod.
- Vousy hydratuje. S tím jak vousy rostou, tak dochází k jejich vysušování a to především na konečcích. Proto je důležité je pravidelně hydratovat.
- Vousy posiluje. Dobrý olej vyživuje i váček, ze kterého vous roste a tak předchází především jeho lámání a většímu vypadávání. Je to dost podobné jako s vlasy.
- Má funkci kondicionéru. Stejně jako používáme u vlasů kondicionér, olej na vousy plní podobnou funkci. Chrání je například před vlivy slunce nebo při práci v suchém prostředí.
- Vousy jsou díky němu poddajnější.
- Vousy se díky němu budou lesknout a budou vypadat zdravější.
- Vousy budou po použití krásně vonět. Většina z nich totiž obsahuje vonné esence a jde tudíž i o jakýsi parfém na vousy.
Olej poskytuje výživu a hydrataci především díky obsahu několika různých olejů. Najdete v něm olej mandlový, meruňkový, šípkový, jojobový a arganový. Dále podobně jako mýdlo obsahuje ještě limetkový a grepový olej, takže má podbnou citrusovou vůni. Prodává se v balení 30 ml a opět není nutné aplikovat mnoho. Pokud to totiž přeženete, tak vousy naopak vypadají tak jaksi „urousaně“. Na můj kratší plnovous stačí jedno zmáčknutí pumpičky, u plnovousů střední délky a delších bych doporučoval dvě.
Vousy je třeba pravidelně mýt ‒ speciálními přípravky typu šampon na vousy Gentleman asi jednou za tři čtyři dny (častěji jen v případě, že máte fakt fyzicky náročnou práci, hodně se u ní umažete nebo sportujete). „Vyhýbejte se určitě sprcháčům typu 3v1. Všichni bychom asi rádi používali na celé tělo jednu lahvičku, ale každý kousek kůže chce svoje. Pokožka pod vousy tedy speciální šampon na vousy,“
Jedním z největších prohřešků je dehydratovaná pokožka pod vousy a vousy, jimž chybí výživa,“ sepisuje hříchy Jirka Bozděch z pražského BarberShopu TONY ADAM´S. Co to znamená? Budete nakupovat! Důležité je posilující sérum na vousy. Hydratační krém má lehkou texturu a vitamin E působí jako antioxidant, tedy chrání pleť před vnějšími vlivy. Olej na růst vousů je „nakopne“, vyživí i uhladí.
ale když není čas, zvládnete zábal i doma.
Pro dobrou věc dobrý knír
Jak si nechat narůst knír nicméně není jen otázka trpělivosti. Je za tím spousta péče. A stejně jako obvykle ženy ve svých lifestylových časopisech čtou, že i zdánlivě povrchní péče o pleť je výrazem sebelásky, mohli bychom pomoct mužům vnímat péči o rostoucí knírek stejně tak. Prostě jako něco, co možná vzniklo vlastně vtipně, ale přivádí je celkem vážně k péči o sebe samé.
Prvotřídní mytí a česání
Pro začátek je dobré vědět, že vousy jako takové jsou specifický „materiál“ a potřebují tedy i specifické šampony a mýdla na vousy. Žádné 5v1 na tělo a vlasy, ale specialitku, která si poradí s právě rostoucím knírem i tím, který už má pěstování za sebou.
Zkuste šampony na vousy
A pozor, součástí základní vousové, tedy i knírové hygieny, jsou hřebeny a vyčesávání. Prospívají hlavně kůži pod nimi, ta se prokrví, prospěje to růstu vousů a zvýší šanci na sexy knírek!
Pečující oleje
Aby se nelámaly, netřepily, jen tak „netrčely“, potřebují vousy uhladit. A ani ty v kníru nejsou výjimkou. Pokud je tedy potřeba dodat vousům lesk, hebkost, zajistit jim kapku výživy navíc, a ještě opečovávat pokožku pod nimi, jsou tu oleje na vousy. Ideálně nejenom samy o sobě, ale i jako součást olejového zábalu, kdy stačí po aplikaci oleje jednoduše přikrýt tvář nahřátým vlhkým ručníkem!
Oleje pro péči o knírek
Tvarujte a dopřávejte další péči
Hodně zásadní roli hrají během pěstování knírku balzámy. Když je ve hře ještě tvarování a už dokonce je z čeho tvarovat, začne být důležitý vosk na knír. Jeden z momentů, kdy ženy šílí, je totiž ten, kdy je knírek nejen viditelný, ale fakt opečovávaný, lesklý a evidentně dorostlý ze zdravých a silných vousů.
Správná péče o vousy začíná u oleje na vousy. Olej upravuje a změkčuje vousy, takže vypadají skvěle a zároveň hydratuje pokožku pod vousy.
Olej na vlasy a vousy usnadňuje rozčesávání vousů a hydratuje pokožku obličeje a hlavy. Olej zabraňuje podráždění a svědění pleti a zanechává vaše vousy pěstěné a uhlazené.
Díky výtažkům z jitrocele, břízy a ricinovému oleji budou vaše vousy po umytí měkčí, hydratovanější a snadněji je rozčešete. Má jen slabou, přírodní lehce citrusovou vůni, aby se netloukl s vaším parfémem nebo olejem na plnovous.
Šampon na vousy s obsahem tenzidů, které vaše vousy šetrně, ale účinně zbaví nečistot, mazu, zbytků připravků a zápachu.
Vousům i pokožce pod nimi poskytuje prvotřídní ochranu a vousy dokonale vyživuje a posiluje, dodává jim přirozený lesk a hydratuje pokožku pod nimi. Olej vás okouzlí lehce nasládlou vůní Použití: Nakapejte si pár kapek oleje do dlaně a rozetřete je. Množství zvolte podle délky a hustoty vousů - ideální množství je cca 3-6 kapek, ale záleží na vašich potřebách. Promasírujte olej do vousů až ke kůži. Po aplikaci oleje je super si vousy vykartáčovat, k tomu vám dobře poslouží např. tento Elegantní kartáč na vousy.
Doporučení: Olej na vousy je ideální používat jednou, maximálně dvakrát denně. Oleje na vousy jsou vhodné pro krátké a středně dlouhé vousy. Pokud máte dlouhé vousy, vhodnější pro vás bude balzám na vousy.
Olej na vousy. Totální univerzál, který se postará o výživu a napomůže udržet hydrataci vousů i kůže. Zbaví tě svědění i lupů, plus tvýmu looku dodá exotický lesk. Namíchali jsme 5 peckózních vůní, tak teď už jenom, která bude ta tvoje. Elixír z kvalitních olejů nakopnutý pořádnou dávkou minerálů a vitamínů pomůže s hydratací i výživou, vousy ti změkčí a posílí. Bleskově tě zbaví pocitu suchý a svědivý pokožky, ale vousy nezamastí.
- Šetrný umytí vousů bez zbytečnýho vysušení
- Drátěnku promění na jemný pěstěný bírd
Balzám po holení. Čistě funkční záležitost, která má za cíl zklidnit kůži potom, co ses na ní vyřádil žiletkou nebo břitvou. Přejíždění jedovatě nabroušeným ostřím ji zbavuje svrchních vrstev a chca nechca sem tam se to zvrhne v krveprolití. Chlapská kůže zbavená ochrany a posetá drobnými rankami se často různě osype, zanítí, svědí a bolí. Přitom je tak snadný tomu předejít – stačí namazat balzámem po holení a mít klid. Látky v něm obsažený pomůžou kůži regenerovat, uklidní ji a dodají odvahu do dalších bojů. Balzám přináší kůži mír i po těch nejdrsnějších bojích. I kdyby ses holil rezavou tupou kudlou, tak po aplikaci balzámu bude kůže klidná jako beránek. Při sebešetrnějším holení vznikají za ostřím v kůži drobné ranky, které je potřeba obvázat a pofoukat. To přesně dělá panthenol a další látky v balzámu.
Slyšeli jste už o kampani Movember?
Movember je každoroční celosvětová charitativní akce, která vznikla za účelem šíření povědomí o mužských nemocech, jako jsou rakovina prostaty, ale také rakoviny varlat nebo v otázkách prevence duševního zdraví. Za jejím zrodem stojí parta kamarádů z Austrálie. Na vyjádření podpory si pánové na začátku listopadu hladce oholí tvář a až do konce měsíce si nechají růst knír a neholí se. Proto se symbolem tohoto hnutí stal knírek, ze kterého je odvozený také název - tedy spojení anglických slov moustache (knírek) a November (listopad).
Tip:
Podpořte i vy svého muže či partnera, aby si vypěstoval knír
Knír podpoří dobrou věc
Tím, že podpoříme své blízké muže, aby knír vypěstovali a pomohli hovořit o důležitých věcech těm, kteří o nich mluvit potřebují. Dost možná i sami sobě.
Ať už vybíráte vůni pro sebe nebo jako dárek pro někoho jiného, pro snazší volbu vám přiblížíme pár základních pojmů ze světa parfémů a podmanivých vůní.
Hlava, srdce a základ parfému
Všimli jste si, že po nanesení parfému se vůně během několika hodin mění a postupně jsou výrazné různé tóny? To proto, že každý parfém je promyšlenou kompozicí mnoha vonných složek sladěných do jedné výsledné vůně. Skladba parfému je téměř jako alchymie - jednotlivé složky se vzájemně prolínají a musí se doplňovat, a to kdykoliv po aplikaci vůně, tak, jak se postupně uvolňují. Ne nadarmo jsou mistři parfumáři považováni doslova za umělce.
Podstata většiny parfémů se řídí pyramidovým uspořádáním jednotlivých vůní, které společně tvoří harmonický celek - parfémové akordy. Tato pyramida (tedy kompozice vůně) je rozdělena do 3 stupňů:
− HLAVA PARFÉMU (svrchní tóny): Lehké a svěží tóny, které cítíte jako první. Tato část parfému slouží k upoutání pozornosti a obvykle utváří první dojem z vůně - svrchní tóny však po pár minutách vyprchají a ustupují srdci parfému.
− SRDCE PARFÉMU (střední tóny): Často obsahuje květinové nebo ovocné složky a vydrží vonět několik hodin. Střední tóny představují “duši” parfému a udávají charakter vůně.
− ZÁKLAD PARFÉMU (nízké tóny): Po odeznění srdce přicházejí na řadu silné a jiskrné tóny jako je například vanilka, pižmo, ambra nebo čokoláda, které dodávají vůni hloubku a podporují střední tóny. Složky v základu se uvolňují pozvolna a podle síly parfému vydrží vonět i celý den.
Proto je při výběru nové vůně vhodné dát parfému čas, aby vystoupily všechny vonné složky. K tomu jsou ideální vzorky vůní - usnadní vám výběr a můžete poznat výsledný efekt a charakter vůně na vlastní kůži. Nemusíte se rozhodovat podle prvního dojmu a ujasníte si, zda je vybraná vůně ta pravá pro vás.
Víte, že ..? Slovo parfém se v češtině většinou používá jako označení voňavek všeho druhu, ve skutečnosti se však jedná o označení vůně s největším podílem vonných esencí. |
Jak poznáte sílu a výdrž parfému?
O tom, zda bude vaše vůně cítit po celý den, nebo za chvíli vyprchá, rozhoduje koncentrace vonných složek parfému. Čím vyšší je podíl vonných složek v alkoholu, tím je vůně silnější a vydrží déle vonět. Ve světě parfémů existuje praktické rozdělení, stačí se podívat na označení typu vůně.
- Parfém / “Parfum” nebo také “Extrait de Parfum” (P): král mezi vůněmi, obsahuje asi 20 - 30 % vonných esencí, nejkvalitnější a nejintenzivnější typ vůně, je dlouhotrvající a výraznou variantou, která se hodí na večer a pro výjimečné příležitosti, stačí nanést jen pár kapek
- Parfémovaná voda / “ Eau de Parfum” (EdP): obsahuje přibližně 10 - 20 % vonných esencí, obecně je nejprodávanější variantou vůní, který nabízí vysokou kvalitu za příznivou cenu a zároveň vydrží vonět po celý den
- Toaletní voda / “Eau de Toilette” (EdT): obsahuje asi 5 - 10 % vonných esencí, výdrž je většinou dostačující pro celodenní nošení
- Kolínská voda / “Eau de Cologne” (EdC): obsahuje asi 3 - 5 % vonných esencí, není příliš intenzivní a po pár hodinách je potřeba aplikaci zopakovat
- “Eau Fraîche": obsahuje přibližně 1 - 3 % vonných esencí, lehký a nevtíravý typ vůně, které nevydrží dlouho, ale jsou nejlevnější variantou
Výběr vůně podle složek
Existují stovky vonných složek a v každém parfému jich najdete hned několik. Podle charakteru vůně se parfémy dělí na několik základních kategorií: citrusové, květinové, dřevité, kořenité, aromatické, orientální, kožené a chyprové vůně. Podle typu vůně a skladbě vonných složek si pak snadněji dokážete představit, jak bude parfém vonět.
Nejstarší kategorie vůní, která připomíná atmosféru dovolené v Středomořských zemích. Citrusové tóny jsou stejně jako nálada v těchto koutech svěží, jiskrné, plné života a energie. Tyto vůně se hodí pro aktivní, sportovně založené osoby, které jsou neustále v pohybu. Výhodou citrusových vůní je, že jsou vhodné pro celodenní nošení ve škole či práci i pro horké letní dny. Jejich slabinou bývá většinou kratší výdrž.
Nejčastější složky: citron, mandarinka, bergamot, pomeranč, grapefruit, limetka
Vůně připomínající náruč čerstvě natrhaných květin jsou u žen bezkonkurenčně nejoblíbenější kategorií. Tradičně se květinové vůně spojují s ženskostí, něžností, smyslností a jemnou aurou. Chcete podpořit svou ženskou křehkost? Podmanivé květinové tóny v mužích vzbuzují ochranitelské pudy, proto jsou jako stvořené pro romanticky založené ženy.
Květinové vůně zahrnují celou škálu vůní od lehkých jarních tónů až po výrazné omamné kombinace. Některé květinové vůně, jako například jasmín, mají také afrodiziakální účinky.
Nejčastější složky: růže, jasmín, frézie, fialky, kosatec, pivoňka, lilie, levandule, konvalinky, pačuli, tuberóza, mimóza
Kategorie dřevitých vůní je někde na pomezí mezi svěžími a hřejivými. Zahrnuje široké spektrum tónů od vzácných dřevin, zemité aroma pryskyřice, nezaměnitelnou hřejivou vůni santalu, kouřové aroma vetiveru, hlubokou vůni cedru i přírodní tóny čerstvě pokácených jehličnanů.
Dřevitý charakter vůně vytváří silný základ a například v kombinaci se sladkými ovocnými tóny podporuje sofistikovanost, smyslnost a tajemnost ženy. V pánských parfémech vytváří sebevědomou a dominantní auru.
Nejčastější složky: santalové dřevo, cedr, pačuli, vetiver, oud, palisandr, borovice, pryskyřice
Parfémy s vůní Orientu jsou zahaleny tajemstvím a evokují atmosféru východního trhu s kořením, východy slunce v poušti i nezaměnitelnou sladkost vonných tyčinek.
Opulentní a hřejivé exotické tóny orientálních vůní budou nejvíce slušet temperamentním, smyslným a vášnivým ženám, které se nebojí být středem pozornosti. Intenzivní orientální vůně mají velkou výdrž. Doporučujeme je spíše na chladnější období roku a pro večerní příležitosti.
Nejčastější složky: ambra, pižmo, skořice, vanilka, kadidlo, myrta
Výběr vhodného parfému je vždy individuální záležitost, proto volte takové, které odpovídají vašemu vkusu. Nejdůležitější je cítit se ve zvolené vůni dobře!
Při výběru vůně přihlížejte také k aktuálnímu ročnímu období. Obecně se na jaro a léto hodí spíše lehčí a méně výrazné vůně. Typické jsou svěží ovocné, květinové a vodní tóny. V zimě klidně sáhněte po těžší a sladší vůni, která je založená na orientálních složkách jako je vanilka, santal, cedr, mošus nebo čokoláda.
Většina lidí má jednu nebo dvě oblíbené kategorie vůní. Jaká je vaše nejoblíbenější? Květinová, citrusová, kořenitá,...?
Pokud si nebudete jisti výběrem vhodné vůně přesně pro vás,
zavolejte naší kosmetické poradkyni Monice.
608 957 003
Věděli jste, že voda tvoří asi 60 % lidského těla? Je nezbytná pro správné fungování našich orgánů, pro vylučování škodlivin z těla i pro zdraví a krásu naší pleti. Lidské tělo je velmi propracovaný systém, který dokáže ustát a vyrovnat různé disbalance. Někdy se ale vlivem vnitřních i vnějších faktorů může dostat do stavu dehydratace. V této chvíli musíme našemu tělu pomoci a nedostatek vody vyrovnat.
V tomto článku se dozvíte:
- Proč je potřeba naši pokožku hydratovat
- Jak vypadá dostatečně hydratovaná pokožka?
- Shrnutí - jak bojovat s dehydratací
- Naše doporučení hydratačních produktů
PROČ JE POTŘEBA NAŠI POKOŽKU HYDRATOVAT?
Voda tvoří až 80 % obsahu pokožky a škáry (= nejcennější vrstva kůže - skládá se z pojivové tkáně a chrání tělo před poškozením). Vlhkost v pleti je zadržována hydrofobními látkami, avšak i tak dochází k její přirozené ztrátě. Proto je důležité, abychom jakýkoliv typ pleti hydratovali. Jak vnější formou – hydratačními produkty a péčí o pokožku, tak v rámci pitného režimu.
Kromě přirozené ztráty je dalším faktorem, který má vliv na hydrataci pokožky, věk. S přibývajícími lety voda v pleti ubývá a vznikají tak jemné linky a vrásky. Může za to přirozená ztráta látek, které na sebe vodu vážou a drží ji v pleti. Dalšími důvody mohou být například klimatizace, zvýšený pobyt na slunci, časté holení, namáčení a usychání pokožky bez ošetření (chlorovaný bazén, moře, pot) nebo nesprávné čištění pleti. V zimních měsících může být příčinou jak samotný chladný vzduch, tak i časté střídání zimy a tepla.
HYDRATACI JE TŘEBA UDRŽOVAT PŘI VŠECH TYPECH PLETI!
Zásadní je také znát rozdíl mezi pletí suchou a dehydratovanou. Suchá pleť je typ pleti, což je dlouhodobá charakteristika pokožky. Trpí nedostatkem mazu ve svých vrstvách a funkce přirozeného zadržování vody je oslabena. Oproti tomu dehydratovaná pleť je pouze přechodným stavem pokožky. Dehydratace tedy může postihnout všechny typy kůže, i tu mastnou. Chybou je si myslet, že pokud trpíte na mastnou a smíšenou pleť, není potřeba ji dodávat hydrataci. V takovém případě se může mastná pleť snažit „dohánět” nedostatek vlhkosti tvorbou ještě většího množství mazu. To se stává ve chvíli, kdy používáme na mastnou pleť agresivní péči a tím je pleť více a více vysušována.
JAK VYPADÁ DOSTATEČNĚ HYDRATOVANÁ POKOŽKA?
- nevytváří se suchá místa a šupinky
- pleť nijak nepne
- je šťavnatá, plná a “naducaná”
- zvýší se její elasticita - pleť je pružná
- má zdravý tón a barvu
- pokožka není podrážděná nebo svědivá
SPRÁVNÁ HYDRATACE V PÁR KROCÍCH!
1 Dodržujte pitný režim
Vodu doplňujte tekutinami nebo z ovoce a zeleniny
2 Chraňte přirozené ochranné funkce plet
Vybírejte si pečlivě kosmetiku. Pleť zbytečně nedrhněte a nevysušujte agresivními přípravky. Starejte se o vaši pokožku šetrně a s láskou.
3 Zařaďte do každodenní péče hydratační produkt
Můžete sáhnout po hydratačním krému, oleji nebo séru například s obsahem kyseliny hyaluronové nebo aloe vera. Svou rutinu můžete také doplnit květovou vodou.
4 Oleje a olejové produkty aplikujte vždy na vlhkou pleť!
Aplikace olejíčků na pleť bez jejího předchozího namočení (obyčejnou nebo květovou vodou) může způsobit ještě větší dehydrataci.
5 Dodejte vaší pleti nadstandardní péči s hydratačními maskami
Poskytněte vaší pleti něco navíc.
6 V zimním období pleť chraňte více
Pleť může být v zimě více náročná, zkuste tedy používat hutnější, ale stále hydratační, krémy..
Kosmetická řada s kyselinou hyaluronovou
Kyselina hyaluronová je vysoce hydratační látkou, jelikož na sebe dokáže navázat opravdu velké množství vody (až 1000x větší hmotnost, než má ona samotná). V našem těle se vyskytuje přirozeně. Postupem věku se však tato molekula z pokožky vytrácí a je nutné ji doplňovat. Svými účinky dokáže vlhkost ve všech vrstvách kůže vyrovnat a tím také zmírnit projevy stárnutí pokožky, jako jsou vrásky. Zároveň neucpává póry a je tak výborným pomocníkem v péči o problematickou pleť.
Vyzkoušejte naše produkty z kosmetické řady s kyselinou hyaluronovou!
Květové vody
Květové vody (hydroláty) jsou 100% květinové vody, které vznikají jako vedlejší produkt při destilaci éterických olejů. Pro vyrovnání hydratace pokožky vám nejvíce poslouží Růžová nebo Levandulová voda. Oba hydroláty pomáhají dočišťovat pleť, zklidňují ji, tonizují a dodávají jí pořádnou dávku hydratace, jelikož mají schopnost uzamknout vlhkost v kožních vrstvách. Květové vody nemají žádnou kontraindikaci a můžete je používat, jak často budete chtít. Jsou velice oblíbené pro své univerzální využití - můžete obličej osvěžit kdykoliv během dne, může sloužit pro fixaci make-upu, jako odličovač nebo pro posilující efekt ji lze přidat do pleťové masky.
Kolagenová maska
Naše Kolagenová maska je dalším tipem, jak dodat pokožce pořádnou dávku hydratace. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, extrakty zeleného čaje a další prospěšné látky, které dohromady poskytují pokožce dokonalou péči a udržují ji krásnou a pevnou. Hlavní složkou masky je hydrolyzovaný mořský kolagen, který vysoce hydratuje, redukuje vrásky a pigmentové skvrny, redukuje kožní nerovnosti a rozjasňuje.
BIO olejíčky - malina, mandle
Spousta lidí se používání pleťových olejíčků obává kvůli příliš mastné pokožce a ucpávání pórů. Avšak pokud si vyberete kvalitní olejíček přesně pro typ vaší pleti, vaše pokožka bude nadšená stejně jako vy. Olejíček v pleti olej působí jako bariéra, která ji chrání před nadměrným vysycháním. Vyzkoušejte náš malinový nebo mandlový olejíček a zařaďte ho do vaší rutiny v péči o pleť.
Aplikujete oční krém správně?
Jemná pokožka kolem očí potřebuje šetrnou péči při nanášení krému. Použijte prsteníček a krém jemně vklepejte do oblasti mezi lícními kostmi a očima. Vyhněte se tahání nebo tření pokožky, abyste předešla jejímu poškození. Nanášejte krém mimo linii řas a víček, abyste předešla podráždění očí..
Vyzrajte na oční vrásky i kruhy pod očima
Správná péče o oční okolí může výrazně omladit váš vzhled. Oční krémy, gely nebo masky efektivně řeší různé problémy v této oblasti – od jemných vrásek a kruhů pod očima až po povadlá oční víčka
Jak na péči o oční okolí
- Prevence je základ. Zaměřte se na správné odličování a čištění pleti.
- Na první vrásky kolem očí a každodenní péči jsou ideální oční krémy, gely a oleje.
- Jako extra výživu si dopřejte jednou za čas masku na oči či polštářky pod oči.
- Na otoky kolem očí, hlubší vrásky a tmavé kruhy pod očima zvolte silného bojovníka v podobě očního séra.
Oční krémy proti vráskám
První vrásky přichází zhruba ve třiceti letech. Pokud cílíte na jejich redukci, vybírejte oční krémy proti vráskám s obsahem aktivních peptidů, které stimulují produkci kolagenu.
Pokud chcete z péče o oční okolí vytěžit maximum, zaměřte na noční oční krémy retinolem, resveratrolem a kyselinou hyaluronovou.
Na tmavé kruhy pod očima skvěle fungují oční krémy s vitamínem C a K, které vaše oči opět rozzáří.
Oční sérum
Séra na oční okolí fungují podobně jako séra na pleť – jejich koncentrované složení zajišťuje intenzivní péči a viditelnější výsledky než běžné oční krémy. Jsou navržena tak, aby byla šetrná k citlivé oblasti očí, takže se nemusíte obávat podráždění. Můžete si vybrat sérum zaměřené na kruhy pod očima, redukci vrásek nebo zmírnění otoků. Pro maximální efekt kombinujte oční sérum s krémem na zralou pleť a dopřejte svému očnímu okolí tu nejlepší péči.
Ochrana pleti před sluncem je dnes alfou a omegou péče o pokožku. Čím víc budete o SPF vědět, tím snadněji se vám budou vybírat . Dermatologové upozorňují, že opalovací krém na obličej už je každodenní nezbytností.
Co je to SPF a jak se chránit před sluncem?
Sluneční záření je neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. Ačkoli nám slunce přináší světlo a teplo, jeho paprsky mohou být pro naši pokožku škodlivé, pokud se jim nevěnujeme dostatečnou pozornost. V tomto článku se podíváme na to, co je to SPF a jak se efektivně chránit před slunečními paprsky.
Co je to SPF?
SPF, neboli Sun Protection Factor, je ukazatel, který označuje úroveň ochrany opalovacího krému proti UVB záření, což je typ ultrafialového záření, které je zodpovědné za spálení pokožky. Čím vyšší je hodnota SPF, tím delší dobu můžeme zůstat na slunci bez rizika spálení.
Například krém s SPF 30 teoreticky poskytuje 30krát delší ochranu proti spálení než kůže bez jakékoli ochrany. Je důležité si uvědomit, že SPF se týká pouze ochrany před UVB zářením, ale nechrání před UVA zářením, které způsobuje stárnutí pokožky a může přispívat ke vzniku rakoviny kůže.
Jaký SPF zvolit?
Volba správného SPF závisí na několika faktorech, jako je typ pokožky, délka pobytu na slunci a intenzita slunečního záření. Pro většinu lidí se doporučuje používat krém s minimálním SPF 30, což je považováno za dostatečnou ochranu pro běžné denní aktivity.
Pokud máte světlou pokožku, která se snadno spálí, nebo plánujete trávit hodně času na přímém slunci, zvažte použití vyššího SPF, například 50 nebo více.