Blog

Jak si vybrat ideální vůni?

1_katalog vivien int (1)

Ať už vybíráte vůni pro sebe nebo jako dárek pro někoho jiného, pro snazší volbu vám přiblížíme pár základních pojmů ze světa parfémů a podmanivých vůní.

 

Hlava, srdce a základ parfému

Všimli jste si, že po nanesení parfému se vůně během několika hodin mění a postupně jsou výrazné různé tóny? To proto, že každý parfém je promyšlenou kompozicí mnoha vonných složek sladěných do jedné výsledné vůně. Skladba parfému je téměř jako alchymie - jednotlivé složky se vzájemně prolínají a musí se doplňovat, a to kdykoliv po aplikaci vůně, tak, jak se postupně uvolňují. Ne nadarmo jsou mistři parfumáři považováni doslova za umělce.

Podstata většiny parfémů se řídí pyramidovým uspořádáním jednotlivých vůní, které společně tvoří harmonický celek - parfémové akordy. Tato pyramida (tedy kompozice vůně) je rozdělena do 3 stupňů:

vivien_parfemova-pyramida 

− HLAVA PARFÉMU (svrchní tóny): Lehké a svěží tóny, které cítíte jako první. Tato část parfému slouží k upoutání pozornosti a obvykle utváří první dojem z vůně - svrchní tóny však po pár minutách vyprchají a ustupují srdci parfému.

− SRDCE PARFÉMU (střední tóny): Často obsahuje květinové nebo ovocné složky a vydrží vonět několik hodin. Střední tóny představují “duši” parfému a udávají charakter vůně.

− ZÁKLAD PARFÉMU (nízké tóny): Po odeznění srdce přicházejí na řadu silné a jiskrné tóny jako je například vanilka, pižmo, ambra nebo čokoláda, které dodávají vůni hloubku a podporují střední tóny. Složky v základu se uvolňují pozvolna a podle síly parfému vydrží vonět i celý den.

 

Proto je při výběru nové vůně vhodné dát parfému čas, aby vystoupily všechny vonné složky. K tomu jsou ideální vzorky vůní - usnadní vám výběr a můžete poznat výsledný efekt a charakter vůně na vlastní kůži. Nemusíte se rozhodovat podle prvního dojmu a ujasníte si, zda je vybraná vůně ta pravá pro vás.

 

Víte, že ..?

Slovo parfém se v češtině většinou používá jako označení voňavek všeho druhu, ve skutečnosti se však jedná o označení vůně s největším podílem vonných esencí.

 

 

Jak poznáte sílu a výdrž parfému?

O tom, zda bude vaše vůně cítit po celý den, nebo za chvíli vyprchá, rozhoduje koncentrace vonných složek parfému. Čím vyšší je podíl vonných složek v alkoholu, tím je vůně silnější a vydrží déle vonět. Ve světě parfémů existuje praktické rozdělení, stačí se podívat na označení typu vůně.

  • Parfém / “Parfum” nebo také “Extrait de Parfum” (P): král mezi vůněmi, obsahuje asi 20 - 30 % vonných esencí, nejkvalitnější a nejintenzivnější typ vůně, je dlouhotrvající a výraznou variantou, která se hodí na večer a pro výjimečné příležitosti, stačí nanést jen pár kapek
  • Parfémovaná voda / “ Eau de Parfum” (EdP): obsahuje přibližně 10 - 20 % vonných esencí,  obecně je nejprodávanější variantou vůní, který nabízí vysokou kvalitu za příznivou cenu a zároveň vydrží vonět po celý den
  • Toaletní voda / “Eau de Toilette” (EdT): obsahuje asi 5 - 10 % vonných esencí, výdrž je většinou dostačující pro celodenní nošení
  • Kolínská voda / “Eau de Cologne” (EdC): obsahuje asi 3 - 5 % vonných esencí, není příliš intenzivní a po pár hodinách je potřeba aplikaci zopakovat
  • “Eau Fraîche": obsahuje přibližně 1 - 3 % vonných esencí, lehký a nevtíravý typ vůně, které nevydrží dlouho, ale jsou nejlevnější variantou

 

 

 

Výběr vůně podle složek

Existují stovky vonných složek a v každém parfému jich najdete hned několik. Podle charakteru vůně se parfémy dělí na několik základních kategorií: citrusové, květinové, dřevité, kořenité, aromatické, orientální, kožené a chyprové vůně. Podle typu vůně a skladbě vonných složek si pak snadněji dokážete představit, jak bude parfém vonět.

 

vivien_parfemy_citrusove 

Nejstarší kategorie vůní, která připomíná atmosféru dovolené v Středomořských zemích. Citrusové tóny jsou stejně jako nálada v těchto koutech svěží, jiskrné, plné života a energie. Tyto vůně se hodí pro aktivní, sportovně založené osoby, které jsou neustále v pohybu. Výhodou citrusových vůní je, že jsou vhodné pro celodenní nošení ve škole či práci i pro horké letní dny. Jejich slabinou bývá většinou kratší výdrž.

 

Nejčastější složky: citron, mandarinka, bergamot, pomeranč, grapefruit, limetka

 

vivien_parfemy_kvetinove 

Vůně připomínající náruč čerstvě natrhaných květin jsou u žen bezkonkurenčně nejoblíbenější kategorií. Tradičně se květinové vůně spojují s ženskostí, něžností, smyslností a jemnou aurou. Chcete podpořit svou ženskou křehkost? Podmanivé květinové tóny v mužích vzbuzují ochranitelské pudy, proto jsou jako stvořené pro romanticky založené ženy.

Květinové vůně zahrnují celou škálu vůní od lehkých jarních tónů až po výrazné omamné kombinace. Některé květinové vůně, jako například jasmín, mají také afrodiziakální účinky.

 

Nejčastější složky: růže, jasmín, frézie, fialky, kosatec, pivoňka, lilie, levandule, konvalinky, pačuli, tuberóza, mimóza

 

vivien_parfemy_drevite 

Kategorie dřevitých vůní je někde na pomezí mezi svěžími a hřejivými. Zahrnuje široké spektrum tónů od vzácných dřevin, zemité aroma pryskyřice, nezaměnitelnou hřejivou vůni santalu, kouřové aroma vetiveru, hlubokou vůni cedru i přírodní tóny čerstvě pokácených jehličnanů.

Dřevitý charakter vůně vytváří silný základ a například v kombinaci se sladkými ovocnými tóny podporuje sofistikovanost, smyslnost a tajemnost ženy. V pánských parfémech vytváří sebevědomou a dominantní auru. 

 

Nejčastější složky: santalové dřevo, cedr, pačuli, vetiver, oud, palisandr, borovice, pryskyřice

 

vivien_parfemy_orientalni 

 

Parfémy s vůní Orientu jsou zahaleny tajemstvím a evokují atmosféru východního trhu s kořením, východy slunce v poušti i nezaměnitelnou sladkost vonných tyčinek.  

Opulentní a hřejivé exotické tóny orientálních vůní budou nejvíce slušet temperamentním, smyslným a vášnivým ženám, které se nebojí být středem pozornosti. Intenzivní orientální vůně mají velkou výdrž. Doporučujeme je spíše na chladnější období roku a pro večerní příležitosti.

 

Nejčastější složky: ambra, pižmo, skořice, vanilka, kadidlo, myrta

 

 

Výběr vhodného parfému je vždy individuální záležitost, proto volte takové, které odpovídají vašemu vkusu. Nejdůležitější je cítit se ve zvolené vůni dobře!

Při výběru vůně přihlížejte také k aktuálnímu ročnímu období. Obecně se na jaro a léto hodí spíše lehčí a méně výrazné vůně. Typické jsou svěží ovocné, květinové a vodní tóny. V zimě klidně sáhněte po těžší a sladší vůni, která je založená na orientálních složkách jako je vanilka, santal, cedr, mošus nebo čokoláda.

 

Většina lidí má jednu nebo dvě oblíbené kategorie vůní. Jaká je vaše nejoblíbenější? Květinová, citrusová, kořenitá,...?

                                                     

 

Pokud si nebudete jisti výběrem vhodné vůně přesně pro vás,

zavolejte naší kosmetické poradkyni Monice. 

 

phone  608 957 003

 

Proč je důležitá hydratace

Věděli jste, že voda tvoří asi 60 % lidského těla? Je nezbytná pro správné fungování našich orgánů, pro vylučování škodlivin z těla i pro zdraví a krásu naší pleti. Lidské tělo je velmi propracovaný systém, který dokáže ustát a vyrovnat různé disbalance. Někdy se ale vlivem vnitřních i vnějších faktorů může dostat do stavu dehydratace. V této chvíli musíme našemu tělu pomoci a nedostatek vody vyrovnat.

 

relaxed-woman-splashing-water-waterfall-jet

 

V tomto článku se dozvíte:

  • Proč je potřeba naši pokožku hydratovat 
  • Jak vypadá dostatečně hydratovaná pokožka?
  • Shrnutí - jak bojovat s dehydratací
  • Naše doporučení hydratačních produktů

 

 

PROČ JE POTŘEBA NAŠI POKOŽKU HYDRATOVAT?

Voda tvoří až 80 % obsahu pokožky a škáry (= nejcennější vrstva kůže - skládá se z pojivové tkáně a chrání tělo před poškozením). Vlhkost v pleti je zadržována hydrofobními látkami, avšak i tak dochází k její přirozené ztrátě. Proto je důležité, abychom jakýkoliv typ pleti hydratovali. Jak vnější formou – hydratačními produkty a péčí o pokožku, tak v rámci pitného režimu.

Kromě přirozené ztráty je dalším faktorem, který má vliv na hydrataci pokožky, věk. S přibývajícími lety voda v pleti ubývá a vznikají tak jemné linky a vrásky. Může za to přirozená ztráta látek, které na sebe vodu vážou a drží ji v pleti. Dalšími důvody mohou být například klimatizace, zvýšený pobyt na slunci, časté holení, namáčení a usychání pokožky bez ošetření (chlorovaný bazén, moře, pot) nebo nesprávné čištění pleti. V zimních měsících může být příčinou jak samotný chladný vzduch, tak i časté střídání zimy a tepla.

 

HYDRATACI JE TŘEBA UDRŽOVAT PŘI VŠECH TYPECH PLETI!

Zásadní je také znát rozdíl mezi pletí suchou a dehydratovanou. Suchá pleť je typ pleti, což je dlouhodobá charakteristika pokožky. Trpí nedostatkem mazu ve svých vrstvách a funkce přirozeného zadržování vody je oslabena. Oproti tomu dehydratovaná pleť je pouze přechodným stavem pokožky. Dehydratace tedy může postihnout všechny typy kůže, i tu mastnou. Chybou je si myslet, že pokud trpíte na mastnou a smíšenou pleť, není potřeba ji dodávat hydrataci. V takovém případě se může mastná pleť snažit „dohánět” nedostatek vlhkosti tvorbou ještě většího množství mazu. To se stává ve chvíli, kdy používáme na mastnou pleť agresivní péči a tím je pleť více a více vysušována.

 

hydratace_clanek_voda

 

JAK VYPADÁ DOSTATEČNĚ HYDRATOVANÁ POKOŽKA?

  • nevytváří se suchá místa a šupinky
  • pleť nijak nepne
  • je šťavnatá, plná a “naducaná”
  • zvýší se její elasticita - pleť je pružná 
  • má zdravý tón a barvu
  • pokožka není podrážděná nebo svědivá

 

 

 

 

SPRÁVNÁ HYDRATACE V PÁR KROCÍCH!

  1  Dodržujte pitný režim

      Vodu doplňujte tekutinami nebo z ovoce a zeleniny

        2  Chraňte přirozené ochranné funkce plet

                Vybírejte si pečlivě kosmetiku. Pleť zbytečně nedrhněte a nevysušujte agresivními přípravky. Starejte se o vaši pokožku šetrně a s láskou.

        3  Zařaďte do každodenní péče hydratační produkt

      Můžete sáhnout po hydratačním krému, oleji nebo séru například s obsahem kyseliny hyaluronové nebo aloe vera. Svou rutinu můžete také doplnit květovou vodou.

       4  Oleje a olejové produkty aplikujte vždy na vlhkou pleť!

               Aplikace olejíčků na pleť bez jejího předchozího namočení (obyčejnou nebo květovou vodou) může způsobit ještě větší dehydrataci.

      5  Dodejte vaší pleti nadstandardní péči s hydratačními maskami

    Poskytněte vaší pleti něco navíc.

     6  V zimním období pleť chraňte více

       Pleť může být v zimě více náročná, zkuste tedy používat hutnější, ale stále hydratační, krémy..

 


 

 

Kosmetická řada s kyselinou hyaluronovou 

Kyselina hyaluronová je vysoce hydratační látkou, jelikož na sebe dokáže navázat opravdu velké množství vody (až 1000x větší hmotnost, než má ona samotná). V našem těle se vyskytuje přirozeně. Postupem věku se však tato molekula z pokožky vytrácí a je nutné ji doplňovat. Svými účinky dokáže vlhkost ve všech vrstvách kůže vyrovnat a tím také zmírnit projevy stárnutí pokožky, jako jsou vrásky. Zároveň neucpává póry a je tak výborným pomocníkem v péči o problematickou pleť.

Vyzkoušejte naše produkty z kosmetické řady s kyselinou hyaluronovou!

 

hydratace_clanek_ruzovka 

 

Květové vody

Květové vody (hydroláty) jsou 100% květinové vody, které vznikají jako vedlejší produkt při destilaci éterických olejů. Pro vyrovnání hydratace pokožky vám nejvíce poslouží Růžová nebo Levandulová voda. Oba hydroláty pomáhají dočišťovat pleť, zklidňují ji, tonizují a dodávají jí pořádnou dávku hydratace, jelikož mají schopnost uzamknout vlhkost v kožních vrstvách. Květové vody nemají žádnou kontraindikaci a můžete je používat, jak často budete chtít. Jsou velice oblíbené pro své univerzální využití - můžete obličej osvěžit kdykoliv během dne, může sloužit pro fixaci make-upu, jako odličovač nebo pro posilující efekt ji lze přidat do pleťové masky. 

 

 

 hydratace_clanek_kolagen 

 

Kolagenová maska

Naše Kolagenová maska je dalším tipem, jak dodat pokožce pořádnou dávku hydratace. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, extrakty zeleného čaje a další prospěšné látky, které dohromady poskytují pokožce dokonalou péči a udržují ji krásnou a pevnou. Hlavní složkou masky je hydrolyzovaný mořský kolagen, který vysoce hydratuje, redukuje vrásky a pigmentové skvrny, redukuje kožní nerovnosti a rozjasňuje. 

 

hydratace_clanek_malina

 

BIO olejíčky - malina, mandle 

Spousta lidí se používání pleťových olejíčků obává kvůli příliš mastné pokožce a ucpávání pórů. Avšak pokud si vyberete kvalitní olejíček přesně pro typ vaší pleti, vaše pokožka bude nadšená stejně jako vy. Olejíček v pleti olej působí jako bariéra, která ji chrání před nadměrným vysycháním. Vyzkoušejte náš malinový nebo mandlový olejíček a zařaďte ho do vaší rutiny v péči o pleť.

 

 

 

Péče o oční okolí

 

 

Aplikujete oční krém správně? vivien_clanky_ocni okoli_vyziva

Citlivá pleť kolem očí vyžaduje jemnou aplikaci krému. Prsteníčkem vklepejte krém na oblast mezi lícními kostmi a okem. Pleť nenatahujte ani netřete, abyste ji nepoškodila a vyhýbejte se linii řas a víček, aby nedošlo k podráždění očí.

 

 

 

Vyzrajte na oční vrásky i kruhy pod očima

Správná péče o oční okolí může dramaticky omladit váš vzhled. Oční krémy, gely nebo masky si poradí s celou řadou problémů s očním okolím – od vrásek kolem očí přes kruhy pod očima až po povislá oční víčka.

Jak na péči o oční okolí

  • Prevence je základ. Zaměřte se na správné odličování a čištění pleti.
  • Na první vrásky kolem očí a každodenní péči jsou ideální oční krémy, gely a oleje.
  • Jako extra výživu si dopřejte jednou za čas masku na oči či polštářky pod oči.
  • Na otoky kolem očí, hlubší vrásky a tmavé kruhy pod očima zvolte silného bojovníka v podobě očního séra.

Oční krémy proti vráskám

První vrásky přichází zhruba ve třiceti letech. Pokud cílíte na jejich redukci, vybírejte oční krémy proti vráskám s obsahem aktivních peptidů, které stimulují produkci kolagenu.

Pokud chcete z péče o oční okolí vytěžit maximum, zaměřte na noční oční krémy retinolem, resveratrolem a kyselinou hyaluronovou.

Na tmavé kruhy pod očima skvěle fungují oční krémy s vitamínem C a K, které vaše oči opět rozzáří.

Oční sérum

Séra na oční okolí jsou podobná jako séra na pleť. Jejich složení je koncentrovanější, takže přináší lepší výsledky než krém na oči. Složení je šetrné, takže se nemusíte bát podráždění. Vybrat si můžete sérum na kruhy pod očima, proti vráskám pod očima i na otoky kolem očí. Pro co nejlepší výsledek používejte oční sérum v kombinaci s očním krémem pro zralou pleť.

 

 

 

Proč pečovat o oční okolí?

Spousta žen vidí speciální péči o oční okolí jako něco zbytečného. Řeknou si: “Vždyť používám kvalitní kosmetiku a pleťový krém, který se o všechno postará”. Jenže to není tak úplně pravda. Pojďte se na toto téma s námi podívat blíže!

Proč se o oční okolí starat jinak?

Kolem očí máme tu nejjemnější kůži na těle. O to více je náchylná na různé faktory, které její vzhled i kondici ovlivňují. Jedná se například o nedostatek spánku, stres, UV záření, modré světlo z elektroniky, nedostatek vody v těle, životospráva, genetika, ale především je to přibývající věk každého z nás, kdy se kůže časem povoluje a slábne. Některý z aspektů můžeme ovlivnit, jiný ne. Můžeme však tuto specifickou část naší kůže podpořit správnou péčí.

První známky stárnutí se objevují v očním okolí již kolem 25. roku věku. Kolem třiceti let se již v těchto místech objevují jemné vrásky. Je to však velmi individuální, ovlivněno všemi výše zmíněnými faktory. Čas sice (bohužel) zastavit neumíme, jeho vliv na pleť však ano. S pár minutami denně, věnovanými právě této části vaší pokožky, a speciálními kosmetickými přípravky můžete omezit viditelnost vrásek i kruhů pod očima.

7 kroků ke krásnému a mladistvému pohledu

  • PREVENCE

Jak již bylo zmíněno, od 20. roku věku se z pleti začíná přirozeně vytrácet hydratace a v následujících letech se tak projevují první známky stárnutí pleti. Čím dřív se tedy začnete starat o svou pleť a především o oční okolí, tím lépe bude vaše pleť v pozdějším věku vypadat. Můžete se řídit pravidlem: Jakmile se začnete líčit, začněte o pokožku adekvátně pečovat. Čím dříve totiž bude pokožka přijímat potřebné živiny a hydrataci, tím déle si udrží své přirozené funkce a tvorbu vrásek tak můžete oddálit o dobrých pár let, ne-li celé desetiletí. Do 40. let věku si vystačíte s lehčími fluidy nebo séry, následně je ale potřeba zařadit do své pleťové rutiny více regenerační přípravky.

 

  • DŮKLADNÉ ODLÍČENÍ JE ZÁKLAD

Máte zlozvyk jít spát neodlíčená? Pozor na to! Naprostým základem správné péče nejen o oční okolí, ale o celou pleť, je důkladné a hloubkové odlíčení. V rámci čištění očí a jejich okolí je podstatné používat šetrné přípravky a pokožku i oči odlíčit velmi jemně.
Zapomeňte na mýdlovou vodu, která kůži extrémně vysušuje. Oční okolí je naopak třeba vysoce hydratovat a vyživit. K tomu jsou nejvhodnější odličovací mléka, které zbaví vaši pokožku i řasy make-upu a nečistot velmi šetrným způsobem. Pokud máte sušší pleť, můžete použít i pleťový olej (například avokádový), který je tou nejšetrnější variantou odlíčení očí. Na odstranění zbylých nečistot můžete použít odličovací vodu nebo květové vody (růžovou nebo levandulovou).

Proč pečovat o oční okolí?

Kromě kosmetických přípravků dejte pozor i na kvalitu odličovacích tamponků, které by měly být vyrobeny ze 100% bavlny. Současným trendem jsou také látkové tamponky, které lze vyprat a opětovně použít. Zde dávejte pozor na čistotu tamponků a použití buď žádného nebo šetrného pracího přípravku.

 

TIP: Pamatujte, odličovací přípravek nepatří na suchý tamponek! Nejdříve tamponek namočte, vyždímejte a teprve pak naneste odličovací mléko nebo olej. Přitiskněte tamponek na oko, nechte chvíli působit a následně jemnými tahy směrem dolů a z vnějších koutků směrem dovnitř odstraňujte nečistoty.

 

  • VÝŽIVA PRO OČNÍ OKOLÍ

Do určitého věku stačí používat výživný krém na celý obličej včetně očního okolí. Pokud se vám ale již objevují známky stárnutí nebo jim chcete aktivně předcházet, je třeba začít používat na okolí očí speciální péči. Ta se liší od pleťového krému nebo oleje svým určením na tu nejcitlivější kůži na těle. Díky své jemné textuře do pokožky snadno pronikají specifické aktivní látky určené přímo pro oční okolí.

Kromě výběru samotného přípravku je ale důležité hledět i na samotnou aplikaci účinných krémů. Krémy nebo séra na oči nanášejte dvakrát denně na pečlivě očištěnou a osušenou pleť. Aplikujte pomocí prstů a bez tlaku jemně vklepávejte přípravek z vnějšího koutku pod okem do vnitřního k nosu a pak pokračujte dále od vnitřního koutku nahoru pod obočí směrem k vnějšímu koutku. Několikrát pohyby opakujte. Tahy ve směru proti vráskám pomáhají předcházet jejich vzniku, očnímu okolí tak navíc dopřejete příjemnou masáž. Teprve pak můžete nanášet pleťový krém na celou pokožku obličeje.

Proč pečovat o oční okolí?

 

  • SPF OCHRANA

Pro pleť a především oční okolí je velmi důležitá také ochrana před slunečním zářením. Produkty obvykle obsahují SPF 15, pro skutečný anti-aging je třeba ochrana alespoň v hodnotě SPF 30. Používejte tak ochranu před UVB i UVA zářením každý den. 

 

  • PRAVIDELNÁ REGENERACE

Ještě než svou péči o oční okolí zakončíte krémem nebo sérem, pravidelně zařaďte do své rutiny krátký wellness. Můžete použít například chladivý obklad za pomocí gelových polštářků, které jen stačí zchladit a následně přiložit kůži. Jako náhrada mohou sloužit studené plátky okurky. Oči nechte zavřené a dopřejte si chvilku relaxu.

Proč pečovat o oční okolí?

Dalším způsobem, jak ulevit vašim očím a jejich okolí, je jemná masáž. Stačí hladit kůži vždy ve směru od vnějších koutků k vnitřním. Masáž slouží nejen k úlevě, ale také ke zpomalení vzniku vrásek  a jejich prohloubení.

 

  • NEZAPOMÍNEJTE NA RANNÍ HYGIENU

Bylo by pro nás všechny pohodlné ráno vstát, obléct se a jít vstříc novému dni, avšak ranní hygienu se rozhodně vynechat nevyplatí . I když si můžete říct, že jste si přece pleť odlíčila večer, i ráno je nutné pleť vyčistit. Během noci pleť regeneruje a zároveň vyplavuje na povrch bakterie a jiné látky pomocí výpotků. Ty je potřeba z pleti odstranit pomocí pleťové nebo květové vody. Následně na pokožku naneste hydratační krém, který bude sloužit během dne jako bariéra a ochrana pleti před vnějšími vlivy.

 

  • DBEJTE NA DOSTATEK SPÁNKU A KVALITNÍ ŽIVOTOSPRÁVU

Řídíte se všemi předchozími radami, ale stále nic nepomáhá? Zde je třeba říci, že péče o oční okolí je třeba dlouhodobá a pravidelná péče. Kromě zmíněných tipů je tu poslední naše rada. Dbejte na dostatek kvalitního spánku a správnou životosprávu. Ty jsou zásadní pro celkovou vitalitu těla i mysli. Vždy tedy mějte na paměti, že vaše kůže a její projevy jsou jen odrazem vaší vnitřní kondice a pocitů.

 

Naše tipy pro výživu očního okolí

Proč pečovat o oční okolí?

KOZÍ KRÉM NA OČNÍ OKOLÍ

Jemný přírodní krém pro zklidnění, osvěžení a hydrataci citlivé pokožky v okolí očí. Účinný komplex složek z kozího mléka napomáhá redukovat tvorbu mimických vrásek, zmírňuje podráždění a zarudnutí pokožky v okolí očí, předchází vzniku váčků.

 

Zjistit více o produktu >

Proč pečovat o oční okolí?

OMLAZUJÍCÍ KRÉM NA OČNÍ OKOLÍ HAD 

Jemný oční krém s hadím jedem (2%) redukuje tvorbu mimických vrásek. Obsahuje vysoce účinnou anti-age látku SYN-AKE, která byla vyvinuta syntézou hadího jedu. Anti-age komplex doplňují čisté přírodní rostlinné oleje, kolagen a vitamín E.

 

Zjistit více o produktu >

Proč pečovat o oční okolí?

LIFTINGOVÉ SÉRUM S KYSELINOU HYALURONOVOU

Kyselina hyaluronová je látka přirozeně obsažená v lidském těle, která na sebe váže vodu. Umí zjemnit vrásky a dodat pleti pružnost a vláhu. Díky tomu je považována za skutečně maximálně účinnou péči proti stárnutí pleti.

Liftingové sérum redukuje a vyplňuje vrásky a vyhlazuje jemné linie obličeje včetně očního okolí.

 

Zjistit více o produktu >

Proč pečovat o oční okolí?

SUCHÝ PLEŤOVÝ OLEJ S ARGANOVÝM OLEJEM

Suchý revitalizační olej je vyváženou kompozicí vzácných rostlinných olejů a vysoce účinných přírodních výtažků, které vám pomohou bojovat proti známkám stárnutí pleti.

 

Zjistit více o produktu >

Co je to SPF a jak se chránit před sluncem?

                  Ochrana pleti před sluncem je dnes alfou a omegou péče o pokožku. Čím víc budete o SPF vědět, tím snadněji se vám budou vybírat .    Dermatologové upozorňují, že opalovací krém na obličej už je každodenní nezbytností.

beautiful-girl-beach 

Co je to SPF a jak se chránit před sluncem?

Sluneční záření je neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. Ačkoli nám slunce přináší světlo a teplo, jeho paprsky mohou být pro naši pokožku škodlivé, pokud se jim nevěnujeme dostatečnou pozornost. V tomto článku se podíváme na to, co je to SPF a jak se efektivně chránit před slunečními paprsky.

Co je to SPF?

SPF, neboli Sun Protection Factor, je ukazatel, který označuje úroveň ochrany opalovacího krému proti UVB záření, což je typ ultrafialového záření, které je zodpovědné za spálení pokožky. Čím vyšší je hodnota SPF, tím delší dobu můžeme zůstat na slunci bez rizika spálení.

Například krém s SPF 30 teoreticky poskytuje 30krát delší ochranu proti spálení než kůže bez jakékoli ochrany. Je důležité si uvědomit, že SPF se týká pouze ochrany před UVB zářením, ale nechrání před UVA zářením, které způsobuje stárnutí pokožky a může přispívat ke vzniku rakoviny kůže.

Jaký SPF zvolit?

Volba správného SPF závisí na několika faktorech, jako je typ pokožky, délka pobytu na slunci a intenzita slunečního záření. Pro většinu lidí se doporučuje používat krém s minimálním SPF 30, což je považováno za dostatečnou ochranu pro běžné denní aktivity.

Pokud máte světlou pokožku, která se snadno spálí, nebo plánujete trávit hodně času na přímém slunci, zvažte použití vyššího SPF, například 50 nebo více.

 

 

Jak pečovat o oční okolí?

Mnoho žen vidí speciální péči o oční okolí jako něco zbytečného. Řeknou si: “Vždyť používám kvalitní kosmetiku a pleťový krém, který se o všechno postará”. Jenže to není tak úplně pravda. Pojďte se na toto téma s námi podívat blíže!

vivien_clanek_oci 

 

Proč se o oční okolí starat jinak?

Kolem očí máme tu nejjemnější kůži na těle. O to více je náchylná na různé faktory, které její vzhled i kondici ovlivňují. Jedná se například o nedostatek spánku, stres, UV záření, modré světlo z elektroniky, nedostatek vody v těle, životospráva, genetika, ale především je to přibývající věk každého z nás, kdy se kůže časem povoluje a slábne. Některý z aspektů můžeme ovlivnit, jiný ne. Můžeme však tuto specifickou část naší kůže podpořit správnou péčí.

 

První známky stárnutí se objevují v očním okolí již kolem 25. roku věku. Kolem třiceti let se již v těchto místech objevují jemné vrásky. Je to však velmi individuální, ovlivněno všemi výše zmíněnými faktory. Čas sice (bohužel) zastavit neumíme, jeho vliv na pleť však ano. S pár minutami denně, věnovanými právě této části vaší pokožky, a speciálními kosmetickými přípravky můžete omezit viditelnost vrásek i kruhů pod očima.

 

 

7 kroků ke krásnému a mladistvému pohledu

 

      1. PREVENCE

         

        Jak již bylo zmíněno, od 20. roku věku se z pleti začíná přirozeně vytrácet hydratace a v následujících letech se tak projevují první známky stárnutí pleti. Čím dřív se tedy začnete starat o svou pleť a především o oční okolí, tím lépe bude vaše pleť v pozdějším věku vypadat. Můžete se řídit pravidlem: Jakmile se začnete líčit, začněte o pokožku adekvátně pečovat. Čím dříve totiž bude pokožka přijímat potřebné živiny a hydrataci, tím déle si udrží své přirozené funkce a tvorbu vrásek tak můžete oddálit o dobrých pár let, ne-li celé desetiletí. Do 40. let věku si vystačíte s lehčími fluidy nebo séry, následně je ale potřeba zařadit do své pleťové rutiny více regenerační přípravky.

         

      2. DŮKLADNÉ ODLÍČENÍ JE ZÁKLAD

         

        Máte zlozvyk jít spát neodlíčení? Pozor na to! Naprostým základem správné péče nejen o oční okolí, ale o celou pleť, je důkladné a hloubkové odlíčení. V rámci čištění očí a jejich okolí je podstatné používat šetrné přípravky a pokožku i oči odlíčit velmi jemně.

        Zapomeňte na mýdlovou vodu, která kůži extrémně vysušuje. Oční okolí je naopak třeba vysoce hydratovat a vyživit. K tomu jsou nejvhodnější odličovací mléka, které zbaví vaši pokožku i řasy make-upu a nečistot velmi šetrným způsobem. Pokud máte sušší pleť, můžete použít i pleťový olej (například avokádový), který je tou nejšetrnější variantou odlíčení očí. Na odstranění zbylých nečistot můžete použít odličovací vodu nebo květové vody (růžovou nebo levandulovou).

        vivien_clanky_ocni okoli_odliceni

        Kromě kosmetických přípravků dejte pozor i na kvalitu odličovacích tamponků, které by měly být vyrobeny ze 100% bavlny. Současným trendem jsou také látkové tamponky, které lze vyprat a opětovně použít. Zde dávejte pozor na čistotu tamponků a použití buď žádného nebo šetrného pracího přípravku.

         

        TIP: Pamatujte, odličovací přípravek nepatří na suchý tamponek! Nejdříve tamponek namočte, vyždímejte a teprve pak naneste odličovací mléko nebo olej. Přitiskněte tamponek na oko, nechte chvíli působit a následně jemnými tahy směrem dolů a z vnějších koutků směrem dovnitř odstraňujte nečistoty.

         

      3. VÝŽIVA PRO OČNÍ OKOLÍ

         

        Do určitého věku stačí používat výživný krém na celý obličej včetně očního okolí. Pokud se vám ale již objevují známky stárnutí nebo jim chcete aktivně předcházet, je třeba začít používat na okolí očí speciální péči. Ta se liší od pleťového krému nebo oleje svým určením na tu nejcitlivější kůži na těle. Díky své jemné textuře do pokožky snadno pronikají specifické aktivní látky určené přímo pro oční okolí.

        vivien_clanky_ocni okoli_vyziva

        Kromě výběru samotného přípravku je ale důležité hledět i na samotnou aplikaci účinných krémů. Krémy nebo séra na oči nanášejte dvakrát denně na pečlivě očištěnou a osušenou pleť. Aplikujte pomocí prstů a bez tlaku jemně vklepávejte přípravek z vnějšího koutku pod okem do vnitřního k nosu a pak pokračujte dále od vnitřního koutku nahoru pod obočí směrem k vnějšímu koutku. Několikrát pohyby opakujte. Tahy ve směru proti vráskám pomáhají předcházet jejich vzniku, očnímu okolí tak navíc dopřejete příjemnou masáž. Teprve pak můžete nanášet pleťový krém na celou pokožku obličeje.

         

      4. SPF OCHRANA

         

        Pro pleť a především oční okolí je velmi důležitá také ochrana před slunečním zářením. Produkty obvykle obsahují SPF 15, pro skutečný anti-aging je třeba ochrana alespoň v hodnotě SPF 30. Používejte tak ochranu před UVB i UVA zářením každý den.

         

      5. PRAVIDELNÁ REGENERACE

         

        Ještě než svou péči o oční okolí zakončíte krémem nebo sérem, pravidelně zařaďte do své rutiny krátký wellness. Můžete použít například chladivý obklad za pomocí gelových polštářků, které jen stačí zchladit a následně přiložit kůži. Jako náhrada mohou sloužit studené plátky okurky. Oči nechte zavřené a dopřejte si chvilku relaxu.

        vivien_clanky_ocni okoli_vyziva

        Dalším způsobem, jak ulevit vašim očím a jejich okolí, je jemná masáž. Stačí hladit kůži vždy ve směru od vnějších koutků k vnitřním. Masáž slouží nejen k úlevě, ale také ke zpomalení vzniku vrásek  a jejich prohloubení.

         

      6. NEZAPOMÍNEJTE NA RANNÍ HYGIENU

         

        Bylo by pro nás všechny pohodlné ráno vstát, obléct se a jít vstříc novému dni, avšak ranní hygienu se rozhodně vynechat nevyplatí . I když si můžete říct, že jste si přece pleť odlíčila večer, i ráno je nutné pleť vyčistit. Během noci pleť regeneruje a zároveň vyplavuje na povrch bakterie a jiné látky pomocí výpotků. Ty je potřeba z pleti odstranit pomocí pleťové nebo květové vody. Následně na pokožku naneste hydratační krém, který bude sloužit během dne jako bariéra a ochrana pleti před vnějšími vlivy.

         

      7. DBEJTE NA DOSTATEK SPÁNKU A KVALITNÍ ŽIVOTOSPRÁVU

         

        Řídíte se všemi předchozími radami, ale stále nic nepomáhá? Zde je třeba říci, že péče o oční okolí je třeba dlouhodobá a pravidelná péče. Kromě zmíněných tipů je tu poslední naše rada. Dbejte na dostatek kvalitního spánku a správnou životosprávu. Ty jsou zásadní pro celkovou vitalitu těla i mysli. Vždy tedy mějte na paměti, že vaše kůže a její projevy jsou jen odrazem vaší vnitřní kondice a pocitů.

         

 

 Naše tipy pro výživu očního okolí

 

vivien_kozi ocni

 

KOZÍ KRÉM NA OČNÍ OKOLÍ

Jemný přírodní krém pro zklidnění, osvěžení a hydrataci citlivé pokožky v okolí očí. Účinný komplex složek z kozího mléka napomáhá redukovat tvorbu mimických vrásek, zmírňuje podráždění a zarudnutí pokožky v okolí očí, předchází vzniku váčků.

 

  Zjistit více o produktu >  

 

 

 

 

06565_had_serum

 

 OMLAZUJÍCÍ KRÉM NA OČNÍ OKOLÍ HAD

Jemný oční krém s hadím jedem (2%) redukuje tvorbu mimických vrásek. Obsahuje vysoce účinnou anti-age látku SYN-AKE, která byla vyvinuta syntézou hadího jedu. Anti-age komplex doplňují čisté přírodní rostlinné oleje, kolagen a vitamín E.

 

  Zjistit více o produktu >  

 

 

 

 

vivien_hyaluron serum

 

LIFTINGOVÉ SÉRUM S KYSELINOU HYALURONOVOU 

Kyselina hyaluronová je látka přirozeně obsažená v lidském těle, která na sebe váže vodu. Umí zjemnit vrásky a dodat pleti pružnost a vláhu. Díky tomu je považována za skutečně maximálně účinnou péči proti stárnutí pleti.

Liftingové sérum redukuje a vyplňuje vrásky a vyhlazuje jemné linie obličeje včetně očního okolí.

 

  Zjistit více o produktu >  

 

 

 

vivien_arganovy_olej

 

SUCHÝ PLEŤOVÝ OLEJ S ARGANOVÝM OLEJEM

Suchý revitalizační olej je vyváženou kompozicí vzácných rostlinných olejů a vysoce účinných přírodních výtažků, které vám pomohou bojovat proti známkám stárnutí pleti.

 

  Zjistit více o produktu >  

 

 

 

První krok ke krásné a zdravé pleti? Důkladná očista

 beautiful-woman-wrapped-blanket-smiling-sitting-couch-apartment

Nenechte si o dokonalé pleti jenom zdát. Dodržujte zlaté pravidlo tří: jemné čištění obličeje, důkladné odlíčení a noční čištění pleti! Správnou rutinu v péči o pleť podpořte výběrem kvalitního odličovače a čističe pro svůj typ pleti a užijte si rozjasněnou tvář bez akné, ucpaných pórů a předčasných vrásek.

Odličovače podle typu pleti

Pokud nosíte make-up, je odlíčení pleti nutnost. Pleť pod nánosy make-upu nemůže dýchat a nemá šanci přes noc vyplavit všechny toxiny. Žádná pleť ale není stejná a každý typ pleti ocení jiný přípravek na odlíčení. Který vybrat pro ten váš?

  • Suchá pleť – odličovací olej, mléko nebo balzám, který pleť nevysuší
  • Citlivá pleť – jemné odličující mléko, kokosový nebo mandlový olej, který pleť nepodráždí
  • Smíšená a mastná pleť – odličovací gely a pěny omyvatelné vodou, které pleť zároveň zbaví nadbytečného mazu
  • Problematická pleť – odličovací voda nebo gel se složkami proti akné

Tipy, jak správně odličovat pleť

  1. Nejdříve odličte oči a pak se pusťte do odlíčení pleti.
  2. Odličovač nanášejte na odličovací tamponky.
  3. Při odličování postupujte od středu obličeje směrem ven.
  4. Pravidelně měňte odličovací tamponky až do chvíle, kdy je poslední úplně čistý.

 

Ranní čištění obličeje

Když spíte, dochází k tzv. samočištění pleti – na povrch se vyplavují nečistoty, které se v ní nashromáždily. A ty je třeba odstranit, aby vaše pleť mohla vstřebat aktivní látky denního krému a aby na ní dobře držel make-up. Je pochopitelné, že ráno nemáte tolik času, a tak bohatě postačí, když použijete pleťovou vodu, která pleť vyčistí a osvěží zároveň.

Večerní čištění pleti

Během dne se na pleti usadí značné množství škodlivin. Večerní péče se tak neobejde bez kvalitních kosmetických přípravků.

Tipy a triky, jak vyčistit pleť efektivně:

  1. Čistič pleti přizpůsobte typu svojí pleti – mastná pleť ocení mycí gel  suchá naopak mastnější olej na pleť.
  2. Alespoň 1× týdně použijte pleťový peeling který z pleti odstraní odumřelé kožní buňky.
  3. Na čištění pórů se skvěle hodí kartáček na obličej. Zbavíte se hluboko usazených nečistot i černých teček.
  4. Na cestách nebo kdykoliv spěcháte, oceníte micelární vodu. Odlíčí i vyčistí pleť důkladně a rychle.
  5. Při mytí obličeje se vám skvěle bude hodit konjaková houba na čištění pleti která je vhodná pro citlivou pleť a funguje i jako jemný peeling.
  6. Zvláště mastné pleti dopřejte aspoň jednou týdně hloubkově čistící masku na obličej , která pleť zbaví toxinů, stáhne póry a zreguluje produkci mazu.
  7. Po vyčištění pleti vždy použijte ještě pleťové tonikum které vyrovnává pH pleti a stahuje póry. Až poté naneste pleťové sérum a krém na obličej.

 přírodní odličovače nebo přípravky na čištění pleti pro muže. Objevte všechny důležité čističe pleti 

 

 

 

PRO KRÁSU A SVĚŽEST: JAK NA ČIŠTĚNÍ PLETI OBLIČEJE?

image-perfect-beautiful-young-woman-red-dress-look-fresh-glowing-laughing-smiling-touching-skin-with-make-up-standing-against-white-background


NECHTE SVOU PLEŤ DÝCHAT!

Odličování make-upu, čištění pleti, tonizování a hydratování… ukážeme vám, co by měla správná péče o pleť zahrnovat i jaké produkty jsou vhodné a bezpečné. Věděli jste, že prvním krokem k jejich správnému výběru je zjistit, jaký typ pleti máte?

VÁŠ KAŽDODENNÍ RITUÁL V PÉČI O PLEŤ

Co všechno obnáší každodenní péče o pokožku? Několik kroků, které nejsou nijak složité, a s vaší pletí dokáží udělat zázraky. Držte se následujících tipů a získejte svěží a zářivou pleť každý den.

 

DŮKLADNÉ ODLIČOVÁNÍ, TO JE, OČ TU BĚŽÍ

Pravidlo číslo jedna: Vždy odstraňujte make-up před tím, než si jdete lehnout. Čištění pleti před spaním je naprosto klíčové. Zbytky make-upu totiž mohou ucpat póry, způsobit podráždění pleti, zbytky řasenky zase mohou polámat řasy. Abyste se zbavila jak řasenky, tak i všech ostatních líčidel na oči, používejte pouze produkty, které byly vyvinuty speciálně pro tuto oblast.

Hledáte ten správný odličovač? Váš výběr by měl záviset na typu make-upu, který používáte. Jemné oční stíny a linky kolem očí odstraní i produkty, které neobsahují olej. Naproti tomu voděodolná řasenka bez oleje jen tak nepustí – sáhněte proto po velmi šetrném. Klasický make-up na tvářích, nose, čele a bradě zvládnou i čistící pleťové ubrousky a čistící pleťové mléko.

Že žádný make-up nepoužíváte? Čistit obličej každý večer byste si ale měla i v tomto případě. Na pleti totiž ulpívá prach a nečistoty, které se kolem nás běžně vyskytují. K tomu se přidává pot, odumřelé buňky a mastnota – a této děsivé kombinace právě musíme pleť každý večer zbavit, jinak hrozí zarudnutí a podráždění.

ČIŠTĚNÍ PLETI: SPRÁVNĚ JE DVAKRÁT DENNĚ!

Každá z nás si zřejmě čistí pleť večer před spaním. Ale co ráno? Protože naše pokožka přes noc regeneruje, je třeba ráno odstranit odumřelé buňky, které se nahromadily na povrchu pleti. Pokud chcete, aby make-up vypadal přirozeně, je tedy po ránu potřeba pleť vyčistit.

OSVĚŽENÍ PRO VAŠI PLEŤ

Po čištění je hned tím následujícím krokem tonizace. Produkty k tomu určené pleť zbaví i posledních zbytků potu, špíny a čisticích produktů. Co byste rozhodně měli vědět? Nikdy nepoužívejte tonizující prostředky jako jediný krok v čištění pleti. Slouží totiž k tomu, aby pleť osvěžily a zklidnily a připravily ji pro další hydrataci. Vždy se ujistěte, že tonizující prostředek odpovídá tomu, jaký typ pleti máte.

 

JAK UDĚLAT PLETI DOBŘE? POUŽITÍM PRODUKTŮ, KTERÉ K NÍ SEDÍ

Každá pleť je jiná. Proto jsme shrnuli základní pravidla pro to, jak postupovat, pokud jste majitelkou suché, mastné, citlivé anebo smíšené pleti.

 

SUCHÁ A CITLIVÁ PLEŤ

Suchá pleť
Zjednodušeně řečeno, suchá pleť je důsledkem nedostatku hydratace a lipidů. Je velmi jednoduché tomuto typu pleti způsobit podráždění, pokud používáte špatné kosmetické výrobky. Vhodné je například jemné čisticí hydratační mléko bez alkoholu. Alkohol totiž může pleť vysušit ještě více. Při výběru pomůže také jasné označení na etiketě, které řekne, že výrobek je přímo určený pro daný typ pleti. Například čistící pleťové mléko s mandlovým olejem a látkou Hydra IQ suché pleti uleví.

Citlivá pleť
Citlivá pleť se pozná tak, že i sebemenší podnět zvenčí ji může podráždit. Proto při péči o ni musíte postupovat velmi jemně a opatrně. K čištění používejte jemné čisticí pleťové mléko nebo jiný produkt, která bude obohacen o zklidňující ingredience.Micelární voda díky speciální technologii přitahuje nečistoty jako magnet i bez použití síly. Navíc díky velmi šetrnému složení pomáhá předcházet vzniku napjaté pokožky i zarudlých a suchých míst. Zároveň také hydratuje.

 

NORMÁLNÍ A SMÍŠENÁ PLEŤ

Normální pleť
Pokud jste šťastnou majitelkou normální pleti, pravděpodobně ani nevíte, co je zarudnutí, pupínky nebo černé tečky. Abyste se ujistila, že si vaše pleť zachová takto skvělou kondici i nadále, je vhodné se spolehnout na čisticí produkty, které hydratují. Čisticí mléko nebo osvěžující mycí gel jsou pro normální pleť zcela vhodné. Pokud spěcháte, jistě se vám zalíbí rychlořešení v podobě čisticích pleťových ubrousků.

Smíšená pleť
Smíšená pleť je na péči velmi náročná. Kombinuje totiž hned dva typy pleti: suchou v oblasti brady a mastnou v oblasti T-zóny. Proto úzce specializované produkty nelze aplikovat na celý obličej. Vašim potřebám bude vyhovovat pleťové mléko s látkou Hydra IQ. Nejen že vaši pleť spolehlivě vyčistí, ale navíc ji zároveň revitalizuje a hydratuje.

 

MASTNÁ A ZRALÁ PLEŤ

Mastná pleť
Mastná plet má sklony k nedokonalostem. A proto je do značné míry odkázaná na pravidelné, důkladné a hloubkové čištění

Zralá pleť
Zralá pleť má spoustu potřeb. Jak stárneme, pokožka se stává sušší, tenčí a navíc ztrácí svou elasticitu. To pravé pro vás je proto pořádná dávka hydratace – a to i ve fázi čištění. Potřebám vyzrálé pleti nejvíce vyhovuje čisticí pleťové mléko obohacené o složky, které proti stárnutí účinně bojují.